Nemovitosti na Florid

Realitní komora České Republiky
Nemovitosti ve Španělsku Reality ve Španělsku Reality ve Španělsku 3 Reality ve Španělsku 4 Reality ve Španělsku 5

Nemovitosti ve Španělsku, reality Florida, reality Španělsko

Na výletě po USA - díl druhý - Z Bostonu k Niagarám

Letošní levné letenky, výhodný kurs dolaru a bezvízový styk lákají k výpravě do Spojených států amerických. Chcete-li se zařadit mezi zaoceánské cestovatele, nenechte si ujít speciální seriál o východní části USA. Provede vás tím nejzajímavějším, co lze v této části Spojených států navštívit.

Pokračujeme v putování po východě USA. V minulém díle  jsme cestu započali výletem po velkoměstech NY, Washington nebo Philadelphia, v druhém díle seriálu navštívíme dvě velká města amerického severovýchodu Boston a Chicago, u Velkých jezer ležící Cleveland a poklidné Buffalo s nedalekými Niagarskými vodopády. Třetí díl seriálu se příští týden bude věnovat cestě směrem více na jih. Podrobný plán celé cesty nalezete v postranním info boxu.

V doprovodných článcích se následně zaměříme na možnosti levného nakupování v USA, poradíme jak po USA dobře cestovat a nakonec se budeme zabývat tím, jak a kde si během cesty zajistit výhodné ubytování. Chystáte-li se do USA, rádi Vám tímto seriálem posloužíme řadou praktických rad a doporučení.

Boston: první bojiště občanské války

Víte, co mají společného čaj a Ally McBealová? Obojí proslavilo americké město Boston. Z historie tohoto britskými kolonisty založeného města si každý vybaví především známé Bostonské pití čaje z roku 1773; málokdo však ví, že místní mrakodrapy vytváří kulisy v populárním seriálu o mladé právničce. Boston je městem s mnohými prvenstvími. Odehrála se zde první bitva americké revoluce, kterou připomíná 220 stop vysoký žulový obelisk na Bunker Hill s výhledem na historické centrum.

V Bostonu se nachází i jedna z nejprestižnějších univerzit na světě - Harvard, první národní univerzita založená v roce 1636. Sportovní fanoušci jistě budou znát místní baseballový tým Boston Red Sox. Další bostonskou zajímavostí je metro, které zde roku 1897 zahájilo provoz jako vůbec první v USA.

Nejlepší způsob, jak poznat městské památky, je pěší procházka po historií obtěžkané Cestě svobody. Freedom Trail začíná v Boston Common, nejstarším veřejném parku v Americe, a povede vás kolem významných koloniálních budov k místu, kde padly první oběti války za nezávislost: Boston Massacre Site. Pokračuje k malebné městské tržnici, skrz starou italskou čtvrť, přes most Charleston kolem nejstarší dochované válečné lodi na světě USS Constitution, až ke zmíněnému památníku v místě první bitvy americké revoluce.

Prohlídkou Bostonu uzavřeme naše putování po východním pobřeží a vydáme se do vnitrozemí za jedním z nejnavštěvovanějších míst Spojených států: k Niagarským vodopádům.


Parník mířící doprostřed podkovy Niagarských vodopádů

Div přírody na řece Niagara

Pohádkové vodopády přitahují každoročně přes dvanáct milionů návštěvníků z celého světa. Chcete-li si jejich krásu vychutnat bez davu turistů, přijeďte brzy ráno. Krátce po východu slunce je atmosféra hučících peřejí a padající vody nepopsatelná. Kapičky mlhy, vypařující se z mohutné masy nezastavitelného přírodního živlu, halí vodopády do jemného oparu a vytváří nad nimi nádherné duhové oblouky. Nezapomenutelný zážitek nabízí projížďka parníkem přímo doprostřed podkovy Niagarských vodopádů.

Buffalo, nezaslouženě přehlížené město

Necelou hodinu jižně od Niagarských vodopádů a asi osm hodin jízdy od New York City leží kdysi průmyslové Buffalo. Současná podoba centra je však spíš turistická. Název pochází z francouzského beau fleuve – krásná řeka. Město překvapí původní architekturou, které vévodí působivá radnice ve stylu art deco, dále novogotická budova Staré pošty, ale i první moderní mrakodrap z roku 1895, dnešní Prudential Building.

Pokud si budete chtít odpočinout po celodenním chození, vydejte se do parku Delaware, kde kromě laviček a upravených trávníků najdete i úžasnou galerii Albright-Knox Art se sbírkou francouzských impresionistů. Vedle bohaté kulturní nabídky je Buffalo i městem sportu; proslulí jsou především fotbaloví NFL Buffalo Bills a hokejoví Buffalo Sabres.

Rodiště rockové hudby

Dalším městem s průmyslovými kořeny, které se snaží zatraktivnit a nalákat turisty, je Cleveland. Město leží na břehu Erijského jezera v „kaštanovém státě“ Ohio. Kromě historického centra s nejvyšší budovou Ohia Key Tower a hezké okolní přírodní scenerie je hlavním turistickým lákadlem Rock & Roll Hall of Fame and Museum.

Interaktivní muzeum vystavuje zajímavé až bizarní předměty z historie rocku, jako třeba psychedelické Porsche Janis Joplin, sluneční brýle Raye Charlese, trabanty z koncertního turné Zoo TV Tour kapely U2 a další. Za to, že muzeum stojí právě v Clevelandu, vděčí město svému rodákovi Alanu Freedovi, který jako DJ na počátku 50.let 20.století rokenrol zpopularizoval.

„Chicago is my kind of town…“

… zpívá Frank Sinatra v jednom ze svých hitů z 60.let. Možná si tu nebudete připadat jako doma, možná se na vás nebudou smát lidé na ulici, jak Sinatra slibuje, ale určitě vás tato živoucí metropole nezklame.

Za krásu budov pnoucí se k obloze prý může kráva jisté paní O´Leary, která skopnutím lucerny založila Velký požár. Při něm v roce 1871 shořelo celé vnitřní město. Dnes jsou všechny budovy v centru (tzv. Loop) vystavěné z ocelovo-skleněných konstrukcí, včetně nejvyššího mrakodrapu v USA, 443 metrů vysoké Willis Tower (dříve Sears Tower). Z jeho špičky se otvírá nádherný výhled na město spolu s Michiganským jezerem.

Mezi moderními mrakodrapy najdete skvosty architektury, které se táhnou podél trasy zvané „Magnificent Mile“. Na jejím začátku stojí bělostné sídlo žvýkačkového imperia Wrigley Building, hned vedle pak budova významných novin Chicago Tribune. Zájemci o obchodování na světových trzích by si neměli nechat ujít prohlídku Chicagské burzy, bohužel kvůli riziku teroristických útoků pouze částečně přístupné. V návštěvnickém centru si můžete nastudovat význam gest, kterými se prodávající a nakupující ve vřavě freneticky dorozumívají.

Chicago je turisticky nevyčerpatelné město. Omrzí-li vás mrakodrapy, můžete se courat po romantických uličkách italské, řecké či mexické čtvrti, nebo odpočívat v jednom z mnoha rozlehlých parků s nádhernými fontánami. Téměř jistě vám učaruje pohled na město od břehu Michiganského jezera.

Nejezděte sem však v zimě, kdy je „větrné město“ bičováno sněhovými poryvy. Raději počkejte do jara či léta, kdy začínají open air festivaly. Chicago již dávno není městem mafiánů v čele s Al Caponem, nýbrž centrem kultury, blues a jazzu! 

Převzato z Novinky.cz

copyright © brancoreality.com 2009 - 2024
provozováno na redakčním systému IceCMS
Partneři: autodíly Strojní omítky mražené potraviny dřevoobráběcí stroje Teakový zahradní nábytek Bytové doplňky